Παρασκευή, 9 Ιουνίου 2017

Εκλογές ΕΣΗΕΑ: ποιοι εκλέγονται - πόσους σταυρούς πήραν

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ κατά τις αρχαιρεσίες της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017.

Ψήφισαν: 3109     Έγκυρα: 2851       Άκυρα: 169           Λευκά: 89

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ740Εκλέγεται
2ΑΓΑΤΣΑ  ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ)310Εκλέγεται..
3ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ278Εκλέγεται
4ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  (ΜΑΚΗΣ)271Εκλέγεται
5ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ247Εκλέγεται
6ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ242Αναπλ.
7ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ241Αναπλ.
8ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ)198Αναπλ.
9ΚΩΒΑΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ192Αναπλ.
10ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ182Αναπλ.
11ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ160Αναπλ.
12ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ160Αναπλ.
13ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ  (ΕΛΕΝΑ)159Αναπλ.
14ΤΡΑΚΟΥ ΤΡΙΑΔΑ (ΑΝΤΑ)152Αναπλ.
15ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ148Αναπλ.
16ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ147Αναπλ.
17ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ145Αναπλ.
18ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ (ΤΑΝΙΑ)140Αναπλ.
19ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ124Αναπλ.
20ΒΛΑΧΟΥ  ΑΣΠΑΣΙΑ (ΝΙΝΑ)121
21ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ114
22ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΑΛΕΞΙΑ109
23ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ98
24ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ97
25ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ)88
26ΖΟΡΜΠΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)85
27ΓΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ84
28ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ83
29ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ83
30ΚΥΡΙΤΣΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ81
31ΔΑΡΔΑ ΔΗΜΗΤΡΑ76
32ΠΙΤΣΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ76
33ΜΑΖΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ70
34ΑΧΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ67
35ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ67
36ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ)64
37ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ64
38ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ60
39ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΑΝΝΑ)60
40ΚΑΝΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ59
41ΔΗΜΑΚΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ58
42ΑΔΗΛΙΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ56
43ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ56
44ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ)55
45ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  (ΜΑΝΩΛΗΣ)52
46ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ52
47ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ51
48ΑΝΔΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ50
49ΛΕΚΚΑΚΟΥ  ΜΑΡΘΑ50
50ΛΟΥΔΑΡΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ49
51ΜΠΑΛΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ49
52ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ47
53ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ46
54ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ46
55ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ)46
56ΜΠΟΙΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)43
57ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ43
58ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ42
59ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ42
60ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ)41
61ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ40
62ΤΣΙΜΠΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ40
63ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ39
64ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ39
65ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ37
66ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΑΛΙΑ (ΘΑΛΕΙΑ)36
67ΚΟΥΣΚΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ)36
68ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ34
69ΣΜΙΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ34
70ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ34
71ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ )33
72ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ33
73ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ31
74ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ31
75ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ31
76ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ  (ΦΩΤΗΣ)31
77ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ29
78ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ28
79ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ28
80ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΝΘΗ)27
81ΗΛΙΑΔΗ ΙΩΑΝΝΑ25
82ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ25
83ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ -ΑΡΗΣ24
84ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ24
85ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ24
86ΚΟΥΦΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ23
87ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ23
88ΜΑΚΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ)22
89ΜΠΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ21
90ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΑ)21
91ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ21
92ΠΑΠΑΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΙΑ)20
93ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ19
94ΛΑΪΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ18
95ΜΠΑΘΡΕΛΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ18
96ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ)17
97ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ14
98ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ13
99ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ13
100ΚΟΡΟΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ9
β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή
1ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ291Εκλέγεται
2ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ255Εκλέγεται
3ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ217

ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο 
1ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ163Εκλέγεται
2ΣΒΕΡΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ121Αναπλ.
3ΜΕΛΙΓΓΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ106Αναπλ.
4ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ105Αναπλ.
5ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΤΕΡΩ94Αναπλ.
6ΚΟΥΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ82Αναπλ.
7ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ76
8ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ ΒΑΓΓΕΛΗΣ75
9ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ71
10ΖΗΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ64
11ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ61
12ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ52
13ΚΟΚΟΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ46
14ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ45
15ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ37
16ΜΠΑΝΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ36
17ΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ33
18ΤΑΦΛΑΜΠΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ)31
19ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ28
20ΚΡΑΪΑ ΑΡΓΥΡΩ15

ΙΙΙ. Συνδυασμός ««ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Financial Crimes, Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, ανένταχτοι)»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο 
1ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ205Εκλέγεται
2ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ186Αναπλ.
3ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΜΑΤΙΝΑ123Αναπλ.
4ΛΙΤΣΗΣ ΜΩΥΣΗΣ87
5ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ85
6ΤΖΙΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ82
7ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ72
8ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ69
9ΕΛΑΦΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ65
10ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ61
11ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ51
12ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ44
13ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ28
14ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ26
15ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ26
16ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΑΣΟΣ20
17ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ20
18ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΚΗΣ (ΑΒΡΑΑΜ)17
19ΚΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ13
20ΖΩΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ10

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο
1ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ111Εκλέγεται
2ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ89Αναπλ.
3ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ)85Αναπλ.
4ΡΑΜΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ82Αναπλ.
5ΜΟΥΣΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ71Αναπλ.
6ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ67Αναπλ.
7ΡΟΒΒΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ60Αναπλ.
8ΛΕΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ43
9ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ39
10ΠΗΓΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ37
11ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ35
12ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΑ33
13ΣΑΚΑΡΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ31
14ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΚΑΣΤΗ30
15ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ30
16ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ30
17ΜΥΡΙΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ30
18ΤΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ25
19ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ24
20ΣΕΓΚΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ)24
21ΦΟΡΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ22
22ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ)21
23ΚΟΥΛΙΑ ΖΩΗ21
24ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ20
25ΡΟΥΦΑΣ ΠΑΥΛΟΣ20
26ΚΑΡΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ19
27ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ19
28ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ)18
29ΚΑΣΣΙΜΗ ΕΡΑΤΩ (ΕΡΗ)17
30ΣΚΙΝΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ17
31ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ17
32ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ16
33ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ16
34ΓΚΑΣΙΑΜΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ15
35ΘΩΜΑΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ14
36ΜΠΑΛΟΔΗΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ13
37ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΠΑΝΤΙΑ12
38ΝΙΕΡΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ12
39ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ10
40ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ10
41ΤΣΟΥΡΜΠΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ)10
42ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ3
β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή
1ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ106Εκλέγεται

V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο
1ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ193Εκλέγεται
2ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ123Αναπλ.
3ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ80
4ΣΤΑΜΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ52
5ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ46
6ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ45
7ΔΙΑΝΑ ΑΝΝΑ42
8ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΒΑΣΩ41
9ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ33
10ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΑΝΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ28
11ΤΣΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΣ27
12ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ25
13ΑΡΤΕΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ24
14ΙΕΡΕΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ23
15ΛΟΥΜΠΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ21
16ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ21
17ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ20
18ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ)18
19ΚΟΝΤΟΚΟΛΙΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ)16
20ΚΟΧΛΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ15
21ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ14
22ΚΟΜΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ14
23ΠΟΛΥΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ14
24ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΤΙΝΑ13
25ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ12
26ΑΓΓΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ10
27ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ10
28ΒΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ9
29ΜΗΧΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ)9
30ΚΑΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ8
31ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ8
32ΤΥΛΟΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ8
33ΔΑΒΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ7
34ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ6
35ΑΣΣΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ5
36ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ5
37ΠΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ4
38ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ4

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή
1ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ71
2ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ70

VI. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο 
1ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΝΑΝΑ138Εκλέγεται
2ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ60Αναπλ.
3ΝΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ53
4ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ48
5ΓΚΟΛΕΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΝΤΕΠΥ)47
6ΚΑΤΟΥΦΑ ΕΥΓΕΝΙΑ36
7ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ35
8ΧΟΪΔΑ ΣΤΕΛΛΑ34
9ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ32
10ΣΧΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ29
11ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ27
12ΜΟΣΙΑΛΟΣ (ΞΑΝΘΑΚΗΣ)  ΧΡΗΣΤΟΣ27
13ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΝΑ25
14ΚΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ23
15ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ23
16ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ23
17ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ23
18ΓΚΟΛΙΑ ΕΛΕΝΗ21
19ΚΑΛΛΙΔΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ21
20ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ20
21ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΕΡΜΙΟΝΗ (ΜΕΜΗ)20
22ΚΩΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ20
23ΝΙΑΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ20
24ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ20
25ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ18
26ΤΙΓΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ18
27ΚΟΣΙΝΑ ΑΛΕΞΙΑ17
28ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ16
29ΣΟΥΛΑΚΗ ΓΙΑΝΝΑ16
30ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ15
31ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ15
32ΑΛΥΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ14
33ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ14
34ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ14
35ΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑ13
36ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ13
37ΤΕΝΤΗ ΑΝΝΑ13
38ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ12
39ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ11
40ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ11
41ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ11
42ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ)11
43ΚΟΛΟΜΒΑΤΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ11
44ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ9
45ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ9
46ΚΑΝΤΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ8
47ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ ΜΑΙΡΗ8
48ΣΠΑΝΑΚΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ8
49ΝΟΥΝΤΛ-ΚΑΛΦΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ7
50ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ6
51ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΗΣ5
52ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ4
53ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ4
54ΓΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1
β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή
1ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ75

VII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο
1ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ138Εκλέγεται
2ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ65Αναπλ.
3ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ39
4ΠΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ34
5ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ32
6ΔΕΛΗΘΑΝΑΣΗ ΜΑΡΙΑ27
7ΔΑΦΝΗ ΝΑΤΑΛΙΑ23
8ΣΑΛΒΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ22
9ΚΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ20
10ΑΛΕΞΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ19
11ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ19
12ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  (ΝΑΤΑΣΑ)14
13ΜΠΙΛΙΑΛΗ ΕΛΕΝΗ14
14ΜΙΧΑΛΟΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ13
15ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ13
16ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ13
17ΠΕΤΟΥΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ12
18ΤΑΤΣΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ11
19ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ (ΑΡΓΥΡΗΣ)10
20ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ10
21ΣΑΡΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ10
22ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ9
23ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ8
24ΓΑΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ7
25ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ7
26ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ5
27ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΩ4
28ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ3
-----------------------------------------
Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοίνωσε τα αποτελέσματα των εκλογών της 7ης και 8ης Ιουνίου 2017 για τo Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.
Ψήφισαν:                            3109
Βρέθηκαν φάκελοι:        3109
Έγκυρα:                              2851
Άκυρα:                                   169
Λευκά:                                     89

Εκλογικό μέτρο: 259 
Έλαβαν:
Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
Ψήφους: 1345       Έδρες:  5

ΙI. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»
Ψήφους: 305        Έδρες:  1

ΙΙI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Financial Crimes,
Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, ανένταχτοι)» 
Ψήφους: 287        Έδρες:  1
ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
Ψήφους: 259        Έδρες:  1

V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΡΤ»
Ψήφους: 255        Έδρες:  1

VI. «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
Ψήφους: 222        Έδρες:  1

VII. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»
Ψήφους: 178        Έδρες: 1